Air View

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka 2021Datum konání:
1.1.2021
Datum ukončení:
24.1.2021

Tříkrálová sbírka 2021 jinak

 

  •  do kasičky můžete přispět zde v obchodu u pana Königa v Dešné

  •  nebo do online kasičky

 

Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření posouvají Tříkrálovou sbírku do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému PES nedovolují uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Od 1. do 24. ledna 2021 proto tři králové připravili koledu virtuální. Podpořit Diecézní charitu Brno mohou lidé přímo na webu www.trikralovasbirka.cz prostřednictvím online kasičky, kde si i sami zvolí konkrétní Charitu, které pomohou. Na webu sbírky a brněnské Charity jsou pro dárce připraveny i video dárky, které budou virtuálně šířit tříkrálovou radost a požehnání, které ke sbírce neodmyslitelně patří.

„Osobní setkávání je samozřejmě jedním z pilířů sbírky a jen velmi neradi o něj přicházíme. Zpřísněná opatření nám však neumožní koledování ve skupinkách v ulicích uskutečnit. Nechceme však ochudit dárce o zážitek z koledy ani o požehnání, které koledníci do domů přinášejí. Víme, že řada lidí se na koledu těší. Snažíme se proto využít všech možností, které nám nabízí online prostor,“ říká hlavní koordinátorka Gabriela Víšová. Sbírka je připravena ve virtuální podobě na stránkách www.trikralovasbirka.cz, kde všem lidem dobré vůle zazpívají malí koledníci a odtud je také možné do sbírky přispět prostřednictvím online pokladničky.     Ta bude na stránkách až do 30. dubna.

Diecézní charita Brno a online

Diecézní charita Brno se od 1. ledna 2021 zaměřila na komunikaci přes webové stránky                    a sociální sítě. Kvůli ochraně zdraví se neuskuteční tradiční doprovodné akce, stánky v centru města či průvod. „Stále ale hledáme nové cesty, jak Tříkrálovou sbírku a její poselství přinést lidem. Na našem webu proto lidé najdou video pozdravy od známých osobností, benefice, video požehnání nebo speciální online hru. Při hře budou lidé například virtuálně otevírat zajímavé brněnské dveře,“ prozradil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Online podpořil Tříkrálovou sbírku i diecézní biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle. Upozornil, že současná doba klade větší nároky na vnitřní klid a pokoj. „Nebojte se, vstupujete do dobrodružství, které má pomoci všem potřebným lidem,” požehnal biskup.

Letos poprvé lze přispívat také přímo na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz, kde bude až do 30. dubna otevřena aplikace online kasička. Diecézní charita Brno proto připravila i podrobný návod, který poradí, jak snadno postupovat. „Důležité je, že dárci mají i v online prostředí možnost přispět na konkrétní Charitu. Jednoduše si ji zvolí přímo v online kasičce podle názvu nebo PSČ,“ dodal ředitel Haičman.


Milí dárci,

velice si vážíme vaší podpory. Děkujeme, že jste při sbírce v roce 2020 vlídně podpořili koledníky a štědře je obdarovali. V našem regionu se vybraly 2 078 876 korun, díky kterým můžeme lépe pomoci lidem v nouzi.

Z tohoto výtěžku jsme například:

  • přispěli na dovybavení Centra sociálních služeb Žižkova v Jihlavě
  • podpořili projekt terénní služby osobní asistence v Dačicích
  • pořídili kompenzační pomůcky, které používají sestřičky domácí péče při péči o nemocné
  • pomohli při likvidaci následků živelní pohromy v Rohozné.

 

Z letošní sbírky chceme především:

  • zajistit úpravu prostor centra Mahenova pro služby Bárka – domácí hospic a Adapta Jihlava – odlehčovací služba
  • zabezpečit a nadále rozvíjet pečovatelské služby pro lidi v nepříznivé sociální situaci z důvodu věku, chronického onemocnění a osamělosti,
  • zabezpečit služby pro potřebné skupiny osob v našem regionu, zvláště ve venkovských oblastech

Získané prostředky budou použity pro přímou pomoc potřebným a přispějí k udržení a k rozvoji sítě sociálně-zdravotních služeb v našem regionu.

 

Termín koledování byl mimořádně prodloužen až do 24. ledna 2021.

Prosíme o vaši štědrost. Děkujeme.