Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Realizované projekty > Obnova místních komunikací v HLuboké

 Modernizace místních komunikací v Hluboké

 Modernizace místních komunikací v Hluboké

V místní části Hluboká vzniká zajímavé dílo. Modernizujeme místní komunikaci obkružující vnitřek sídla. Ovšem v souladu s před léty vytvořenou urbanistickou studií nepoužíváme obvyklou technologii asfaltového koberce. Povrch vozovky je tvořen kamennými odseky, což je postup velice pracný, ale do vesnice krásně zapadá. V současnosti je projekt hotov přibližně z 50%.

 Modernizace místních komunikací v Hluboké

Plánované náklady akce jsou 3,2 mil. Kč, přičemž se předpokládá dotace z programu ROP Jihozápad ve výši 2,682 mil. Kč.

Stavbu provádí na základě výběroho řízení stavení firma Kounek, Dančovice.

 

Stavební projekt je z dílny firmy f-plan Slavonice

 Modernizace místních komunikací v Hluboké

 

Hotovo!

Modernizace místních komunikací v Hluboké

Obec Dešná dokončila 31. 3. 2015 projekt Modernizace místních komunikací v Hluboké podpořený z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. V místní části Hluboká byl opraven okruh místních komunikací kolem vnitřní části obce dlouhý asi 0,5 km. Na jeho povrch nebyl použitý obvyklý asfaltový koberec, ale je tvořený dlažbou z kamenných odseků. Tento postup je velice pracný, ale do vesnice pěkně zapadá. Součástí okruhu je mělký brod přes místní vodoteč a upravené nástupiště na autobusové zastávce.

Důraz na dodržení pěkného vzhledu obce je důležitý také proto, že Hluboká je prvním sídlem v České republice, kterou navštíví zahraniční turisté po příjezdu z Rakouska přes hraniční přechod Hluboká-Schaditz. 

Plánované náklady akce jsou 3,2 mil. Kč, přičemž schválená výše dotace z programu ROP Jihozápad je 2,682 mil. Kč. Nyní probíhá vyúčtování a vyhodnocení projektu.

Stavbu provedla na základě výběrového řízení Stavení firma Kounek, Dančovice.

Stavební projekt připravila firma f-plan Slavonice.

 Modernizace místních komunikací v Hluboké

 Vzniklo krásné dílo, které je už nyní velmi dobře přijímáno jak obyvateli, tak návštěvníky obce. Celá akce nás inspirovala k pokračování na zvelebování sídla. Už během realizace celé akce jsme provedli několik menších úprav veřejných ploch (cestička ke kapličce, venkovní schodiště, lávka přes potok a další). Nyní se chceme pustit do úpravy vjezdů k jednotlivým objektům stejnou technologií, která byla použita na modernizaci vlastní komunikace. Na tuto akci jsme požádali o příspěvek z POV Jihočeského kraje.  Dále předpokládáme provést zásadní obnovu veřejné zeleně. Z toho vyplývá, že realizace projektu vyvolává mnoho následných a multiplikativních efektů.

logo