Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec Dešná > Volný čas > Sport

Sport

Cyklotrasy

Po vyznačených cyklotrasách lze absolvovat výlety do řady zajímavých míst. Jako průvodce Vám poslouží velmi přesné cykloturistické trasy s vyznačením délek jednotlivých okruhů a tras  včetně jejich výškového profilu. Mapy jsou k dispozici v místním informačním středisku. Trasy na české straně navazují  na obdobně vyznačené trasy na rakouském území. Jsou voleny tak, aby vyhovovaly různě disponovaným cykloturistům. Vedeny jsou po nově opravených a zpevněných komunikacích.

Týden v sedle

Je pozváním pro milovníky koní. Celoroční provoz jezdecké stáje VALORY  zajistí výcvik pro začátečníky a pokročilé, víkendové projížďky přírodou i hypoterapií dětí s rodiči, výlety nebo projížďky v kočáře.

Kopaná 

Je zastoupena  družstvem mužů s názvem MARCO SPORT Dešná, a družstvem žáků, které finančně zajišťuje obec. Investovat do mladé generace je prioritní záležitostí obce. Memoriál Josefa Kněžíčka je název tradičního fotbalového turnaje v měsíci červenci.

Hasičské soutěže 

Jsou pravidelné organizované SDH v Dešné. Své umění zde nepředvádí pouze družstva mužů, ale také žen a mládeže. I tato akce přesahuje rámec obce a soutěžící jsou z okresů Jindřichův Hradec, Třebíč, Znojmo a Jihlava.. Součástí ukázky požárního zásahu je i představení techniky včetně historické.