Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktualní informace

Aktualní informaceVážení občané, vláda doporučuje seniorům nad 70 let nevycházet mimo domovy, s výjimkou návštěvy zdravotnických zařízení kvůli neodkladné zdravotní péči. Na zajištění pomoci našim seniorům při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupu potravin a léků intenzivně pracujeme. V případě akutního požadavku na zajištění této péče volejte tel. 607 286 999.

              Vážení spoluobčané Dešanska, DŮRAZNĚ Vás žádáme, abyste byli ohleduplní k ostatním občanům, a při pobytu venku při cestě do zaměstnání, a do obchodu a V OBCHODECH používali ochranné pomůcky -  roušky, šátky, případně šály, gumové rukavice!!! NESTYĎTE SE BÝT OHLEDUPLNÍ! Děkujeme!

              DŮRAZNĚ žádáme personál obchodů s potravinami a ostatních otevřených prodejen, aby dodržovali doporučení vlády a používali také roušky a další ochranné pomůcky. A vyžadovali to po svých zákaznicích i za cenu omezení vstupu do prodejny.

              Obecní úřad oznamuje, že byly upraveny až do odvolání úřední hodiny. Vyzýváme veřejnost, aby se zaměstnanci komunikovala primárně elektronicky, telefonicky, případně přes provozovatele poštovních služeb a platby realizovala prostřednictvím bezhotovostního styku.

Smyslem přijatých mimořádných opatření je především ochrana zdraví občanů, včetně zaměstnanců úřadu. Jediným důvodem je nemožnost zajistit jakékoliv prostředky individuální ochrany nejen pro pracovníky města a městského úřadu.

Snaha bude přijmout taková opatření, abychom vám nyní poskytli alespoň nezbytné služby a plné fungování mohlo být co nejdříve obnoveno.

Pro telefonní nebo e-mailový kontakt jsou veřejnosti k dispozici tyto kontaktní údaje:

Tel. : 384 498 121

E-mail:  starosta@desna.cz

 

Vážení spoluobčané, v souvislosti s krizovým nařízením vlády, DŮRAZNE ŽÁDÁME, aby občané, kteří se vrací z rizikových zemí z dovolené POVINNĚ šli do karantény a postupovali dle nařízení vlády!!! Nenastoupení do karantény je trestný čin a jednoznačně prokazatelný přes mobilní operátory. Uvědomme si závažnost situace, buďme prosím všichni solidární a chraňme se navzájem včetně svých bližních! Děkuji. Starosta.

 

Dále bychom vás chtěli informovat, že FCC bude i nadále vyvážet odpady i těm, kteří nestačili uhradit poplatek za likvidaci odpadů pro rok 2020 a nemají známky na popelnice na aktuální rok.