Expozice černého řemesla, instalovaná v gotickém ambitu bývalého kláštera minoritů, prezentuje výrobky kovářů a zámečníků od konce 16. do 2. pol. 19. století.
VíceV jihovýchodní části zámku s nachází jevišovická kuchyně z mladšího renesančního období stavebního vývoje zámku vybavená kuchyňským nádobím, rošty a rožni.
VíceVýběrová prohlídka s detailním odborným výkladem o zahradě, o zeleni na nádvořích zámku a v interiérech a dále o okolním krajinářském lesoparku.
VíceCelkem 25 interiérů přibližuje v náznaku vytříbenou kulturu zámeckého bydlení z konce osmnáctého a z různých období století devatenáctého.
VíceExpozice se snaží přiblížit procesy utvářející v čase měřeném na stovky milionů let ,"kamennou tvář" přírody a vztahy mezi organickými a anorganickými složkami životního prostředí.
VíceExpozice si klade odvážný cíl - představit návštěvníkům přírodu regionu v co největší pestrosti organismů i typů přírodního prostředí.
VíceStálá expozice sakrálního gotického a barokního umění ze sbírek Jihomoravského muzea ve Znojmě představuje reprezentativní kolekci děl sochařů a malířů, tvořících ve zdejším prostředí od doby posledních Přemyslovců až po osvícenství 18. století.
VíceArcheologická expozice dává ucelený obraz o pravěkém, raně historickém a středověkém osídlení jižní a severozápadní Moravy.
VíceV roce 2006 Moravské zemské muzeum zakoupilo jednu z největších soukromých sbírek u nás, sbírku Františka Vildomce. Soubor obsahuje řadu světově proslulých unikátů, mezi které patří zvláště "Venuše" z Hlubokých Mašůvek, střelická váza a další.
VíceSbírka lidového nábytku Etnografického ústavu Moravského zemského muzea v Brně patří svým počtem a hodnotou k nejvýznamnějším v českých zemích. Vznikala od konce 19. století. Dokládá nábytkové vybavení venkovských obydlí v 19. a 20. století, informuje o výzdobě nábytku, o výtvarných schopnostech vesnických truhlářů na Moravě, v Čechách i v jiných zemích.
Více